Поради з облаштування будки для собаки

Як вибрати місце для будки?

Існує ряд вимог до правильного розташування будки. Будь то будка для німецької вівчарки або для дворняги, список однаковий:

  • Територія, що охороняється повинна повністю проглядатися. Сторожовому псу необхідно контролювати всі переміщення на хазяйській території, так як він постійно знаходиться на «службі».

  • Приміщення для собаки має бути віддалене від людського будинку на 10-15 м. Тоді господарі і охоронець не будуть заважати один одному.

  • Неприпустимо спільне утримання собак та інших тварин (корови, коні і т. д.). Шум, випаровування, дратівливі запахи тощо, також негативно позначаються на стані здоров’я сторожа.

  • Собача будка повинна стояти на світлому, добре освітленому місці. Але поблизу повинна бути тінь, щоб вихованець влітку міг сховатися від палючих сонячних променів. Оптимальний варіант — під деревом або навісом.

  • Місце для будки має бути сухим, щоб під нею не накопичувалася вода. Хороший варіант — поставити будку на височині. Тоді і вода буде стікати, і огляд буде чудовий.

Увага! Майданчик необхідно зробити з невеликим ухилом, щоб стікала зайва вода. Потім потрібно прибрати ями, вирівняти і утрамбувати землю.

Обережно! З ділянки, відведеної для переміщень собаки, слід прибрати гострі і колючі предмети, щоб тварина не поранилась. Також на майданчику не повинно бути інших предметів, що заважають пересуванню охоронця.

  • При установці будиночка слід орієнтувати його по сторонах світла і враховувати переважаючий напрямок вітрів. Протяги негативно впливають на здоров’я собак. Вхід повинен бути спрямований в ту сторону, звідки не дують вітри, щоб взимку або восени в будку не задував сніг і дощ.

  • Небажано ставити конуру безпосередньо на землю. Тоді в сиру погоду підлога буде сирою і холодною, під нею буде затримуватися волога. Краще підвести невеликий фундамент, використовувати підставки або поставити на ніжки. Зазор шириною 5-10 см між підлогою та землею необхідний для того, щоб дно продувалось і не намокало від поверхні.

  • Миски повинні стояти так, щоб тварина не могла їх випадково перевернути.

Особливості будови

Для будки найкраще підійде натуральна деревина: дошки, горбиль, тонкі колоди і т. д. Необхідно обробити будматеріали просоченнями, для запобігання гнилі і утворення грибка. Зовні можна використовувати фанеру, МДФ і інші матеріали. Із зовнішнього боку можна пофарбувати будку. Так вона буде виглядати більш привабливо, а дерево буде захищено від вогкості. Усередині не рекомендується використовувати лакофарбові матеріали .

Порада! Краще не використовувати для зовнішньої обшивки металочерепицю, адже ланцюг буде гриміти через неї.

Підказка! Дах у будки повинен зніматися (підніматся), адже це єдиний спосіб провести чистку та дезінфекцію всередині.

Підлога і стіни всередині повинні бути гладкими, без щілин. Для районів з холодною зимою обов’язково потрібно продумати утеплення будки. Зазвичай внутрішні стіни обшиваються пінопластом. Це доступний і недорогий матеріал, але він добре зберігає тепло. Всередині можна змайструвати підстилку. Особливо гарні сіно і солома, так як їх нескладно настелити і прибрати. Влітку підстилки не потрібні.

Увага! Якою би теплою не була будка, потрібно передбачити місце для ночівлі або обігріву пса в будинку на той випадок, якщо на вулиці дуже холодно, сиро або сильний вітер.

Вхід завішуться мішковиною або брезентом. У холодних районах іноді використовують повсть. Розмір шторки в довжину і ширину на 3-5 см більше, ніж розмір входу. В іншому випадку вона буде нещільно закривати вхід. Якщо «дверцята» будуть занадто великими, то вона буде застрягати всередині будки, що створить додаткові незручності для сторожа. При зайвій довжині пес буде наступати на неї, що також завадить вільним пересуванням.

Будка для собаки. Проектування і виготовлення