Навіть найнадійніші, добротні вироби при неправильній, недбалій експлуатації можуть вийти з ладу, раніше заявленого виробником терміну. Будки для собак, вольєри для собак, замовлені у нас мають високі характеристики, але дотримання елементарних правил допоможе зберегти комфортабельність будинку вашого вихованця.
Профілактичні заходи для збереження експлуатаційних характеристик вольєрів і будок
— Не рекомендується ставити будки біля будівель. В місцях, де можливі механічні пошкодження при сходженні з дахів пластів снігу, крижаних утворень також не рекомендується розміщувти будку.
— Розташування виробу має виключати можливість його підтоплення при рясних дощах, обо ж таненні снігу. Рекомендується створити умови для відведення дощової, стічної, талої води.
— Небажаний провал стійок будки, вольєру в грунт. Щоб уникнути провалення опор місце установки потрібно вирівняти. Під стійки виробу укладається міцна, тверда плитка, робляться бетонні опори під стійки.
— Стан опорних стійок бажано перевіряти по закінченню кожного весняного сезону. Зазори (провисання) опор прибираються за допомогою підкручування гайковим шляхом. При серйозному крені будки може виникнути необхідність в заміні плитки-опори.
— Через місяць, два після введення виробу в експлуатацію бажано перевірити надійність болтових кріплень, при необхідності їх підтягнути. Згодом процедуру рекомендується повторювати раз на півроку.
— Корисно щорічно змащувати петлі запірних механізмів (дверей), годівниць.
— У зимовий сезон бажано регулярно очищати будку від снігового покриву, що перевищує товщину 20 см. При цьому більш тонкий шар можна залишати як природну теплоізоляцію, але навесні, коли температура почне перевищувати 0 ° С, всі снігові, крижані утворення з будки і навколишнього її простору потрібно прибрати.
— Контролюйте стан даху. Кріплення металевої покрівлі при знаходженні несправності рекомендується підкоригувати докруткой елементів — шурупів.
— Не варто дозволяти будці заростати, навколо будиночка повинен бути зазор близько 30 сантиметрів, вільний від зелені.
— Якщо ви вирішили оновити зовнішній вигляд виробу, то необхідно використовувати нетоксичні склади просочень на водяній основі, безпечні для собак.
Дерев’яні елементи конструкції
Після двох років з моменту введення будки для собак в експлуатацію рекомендується контролювати стан її деталей, виготовлених з дерева, не рідше, ніж раз в три місяці. Найбільш підвладна руйнуванню частина — підлога. Термін служби підлогового покриття будок: хвойні породи — 7-8 років; сибірська модрина — 15-18 років. Деревина сама по собі змінює з плином часу свою вологість, що призводить до деформацій, стандартні значення якої враховані в конструкції. Щоб уникнути перевищення допусків і по санітарно-гігієнічних міркуваннях необхідно проводити прибирання в приміщеннях для собак не рідше, ніж один-два рази на місяць. Ремонт, часткова заміна елементів конструкції з дерева здійснюються без спеціального обладнання. Процес простий, що закладено в проекті.
Планова дезінфекція
Планова дезінфекція будок, вольєрів для собак проводиться кілька разів на рік: в середині весни, влітку — щомісяця, один раз взимку. Зазвичай обробка здійснюється трипроцентним розчином креоліну, лізолу або формаліну. Розчинами від паразитів обробляються кути всередині приміщення. Перед дезінфекцією завжди проводиться прибирання, на підлозі не повинно залишатися сміття типу недоїдків, кісток і іншого. Вольєри для собак, будки можуть піддатися позаплановій дезінфекції за вказівкою ветеринарних служб. Увага! До висихання розчину тварина в обробленому приміщенні знаходитися не повинна!
Будки та вольєри. Виготовлення в Киэві